.

בוגרות ובוגרי התוכנית מספרים

יריב היימן
מלווה צמיחה, מורה בקורס "אומנות המפגש המרפא"

"למדתי עם שי בקורס המטפלים, וצפיתי בו כשלימד במספר קורסים נוספים. שי הוא מורה נדיר שמלמד את מה שהוא חי בחייו ויודע בליבו. לשי יש את הכישרון המופלא להכניס דברים שיכולים להיראות מאוד מסובכים לתוך צורות ברורות והסברים בהירים. הידע והניסיון הרב שלו בליווי צמיחת א.נשים ובליווי הורים, הכנות בה הוא חי את חייו - ניכרים. כל מי שילמד איתו יקבל "מפה" ברורה והבנה עמוקה של מרחב הריפוי, איתם יוכל לצאת לדרכו בביטחה כמטפל. שפת הריפוי שאותה שי מלמד – שפת האנושיות והקרבה - מורגשת בחוויית הלימוד איתו.

 הנוכחות הפשוטה והכנה של שי, המקום העמוק, האנושי והאוהב שממנו הוא מלמד, מהווים השראה לנוכחות ולשותפות עמוקה בתהליך הלימוד ולא מאפשרים לך להישאר רק "צופה". בהשוואה למקומות אחרים בהם למדתי טיפול, הלימודים עם שי איתגרו אותי יותר לריפוי ולצמיחה אישית בד בבד עם צמיחתי כמטפל. הם נתנו לי שפה, ואיפשרו לי להיזכר ולהתחייב למה שתמיד היה טמון בליבי. השפה שאותה לימד אותי שי שינתה את חיי, והפכה לשפת הריפוי שבה אני "מדבר" בקליניקה, שאותה אני מלמד, ויותר מכל - שבה אני חי את חיי. אני ממליץ מעומק הלב לכל מי שפועם בליבו הרצון לתת את עצמו, במרחב של ריפוי וליווי הורים, להצטרף וללמוד משי. בעיניי זאת הזדמנות נדירה".

נטלי אלקובי דרורי
מטפלת רגשית בגישת "הורות כמעשה ניסים", מלמדת את הגישה בישראל ובסין

צריך להמציא מילה אחרת ל״קורס״. מילה שתוכל לשאת על אותותיה את כל העומקים שמתחוללים כאן במהלך השנתיים האלה. אז עד שתימצא כזאת אני פשוט ארחיב במילים. מדובר במסע טרנספורמטיבי משנה חיים במובן הכי פשוט של המילה. מה שנקרא - פשוטו כמשמעו. מסע שבמהלכו לא נותר תא יחיד בכל רובדי התודעה שלא נינגע. יש חלקים בתוכי שעברו שינויים מרחיקי לכת. יש חלקים שרק מעיזים להרים את ראשם מידי פעם אחרי שנות גלות של תרדמה.לרגעים מבקשים אם רק אפשר להמשיך להתחבא, ומהר מאוד מבינים שכבר אי אפשר. יש חלקים שכבר לא יוכלו להסיט את המבט לאחור והם צועדים בדרך חדשה שנועדו לה מאז ומעולם, והשביל - שנדמה היה שלעולם לא יגיע - הונח מולם בפשטות...

הדרך האישית שלי עברה תהפוכות. הדרך המקצועית שלי קיבלה צורה, וקו. קו חזק, איתן, כזה שבונה שורשים מהיסוד ושהגיע כדי להישאר. קו שמתוכו היא התמלאה בבהירות, רהיטות, למידה והתרגשות להעניק ולחולל ריפוי. שי הוא מורה שבאמת קטנו המילים מלתאר אותו. הוא חכם בצורה פנומנלית, מדויק, חד, רהוט, נאמן לדרכו באופן מעורר השראה, אומן ריפוי כמו שמעולם לא פגשתי (ופגשתי..), ויותר מהכול - הוא רואה.

שאנייה כהן בן חיים 
מטפלת ומלווה ילדים וזוגות, מנחה קורסים וסדנאות בגישת "תקשורת מקרבת"

"שי אור היה המטפל הראשון שלי. הגעתי אליו כ-15 שנים אחרי תאונת הדרכים בה נהרגו בעלי ובני. אני זוכרת שהוא שאל אותי במה אני רוצה ממנו עזרה ואמרתי שאני רוצה שלא יכאב כל כך. הוא הסתכל אלי במבט מלא חמלה אהבה ורוך ואמר לי "מצטער. בזה אני לא יכול לעזור... יש משהו אחר שאת מבקשת ממני?". מאז צללתי עם שי למסע, שבו קיבלתי עזרה שלא ידעתי אף פעם שאפשר לקבל, בדרך להקשבה עמוקה יותר ויותר פנימה אליי, אל הפצעים, הכאבים והיופי. אל הדפוסים המכאיבים והדרכים בהן למדתי לפרום אותם ולהיות איתם. אל עוד ועוד התרחבות אל האהבה שבי, גם בתוך הקושי. גם כשיש כאב גדול. אל דרכים שבהן למדתי להיות איתי עם הכאב, וגם לבקש עזרה. אני זוכרת איך נדהמתי בכל פעם מחדש מהיכולת שלו לזהות את שכבת העומק הכי נוגעת ולא צפויה מתוך כל דבר שהבאתי לשם. אחרי שנה של טיפול, ביקשתי ללמוד את מה שעשה איתי שעזר לי והצטרפתי לתוכנית להכשרת תרפיסטים. שמחתי לתת לא.נשים את מה שעזר לי. מעולם לא פירסמתי את עצמי כמטפלת, ויחד עם זאת אחרי שלמדתי אצל שי התחילו להגיע אליי פניות לבקשת עזרה, ואני המשכתי לתת את מה שעזר לי ואת מה שנכון להם.

הלימודים בתוכנית היו תקופה של חסד, של עומק, של היכרות עם כל הקולות הסמויים בתוכי ועם מה שעולה בי כשבאים לבקש ממני עזרה. היכרות עם זאת שמתגייסת כדי "להציל", שבאה לתת ובעצם לוקחת. לבוא למפגש בעיניים טובות מלאות אהבה, עד שמשהו חדש בי יתגלה ואראה שאני יכולה להעניק מתוך מקום שלא מופעל על ידי פצעי העבר".

אורי אשכנזי
מטפל, מלווה הורים בגישת "הורות כמעשה ניסים", מלווה ילדים בשיטת "שתי חרבות של לוחמי האור"

"במסע שלי כמטפל וכאדם עברתי לא מעט תחנות. אין ספק שהלימוד אצל שי היה אחת התחנות המשמעותיות ביותר. התוכנית הייתה מסע חווייתי שבו עברתי שינוי, קודם כל ברמה האישית. למדתי להכיר את עצמי, למדתי לזהות את המקומות בתוכי שמבקשים ריפוי ולתת להם מענה. למדתי לאילו תנאים אני זקוק כמטופל כדי לאפשר לעצמי ריפוי. מתוך כך, ההבנה הטיפולית שלי הייתה הרבה יותר עמוקה מאשר זאת שמתגבשת על בסיס ידע תיאורטי בלבד.

במהלך הלימודים חקרנו באופן מעשי את השאלות הבסיסיות בטיפול: איך ליצור מרחב מכיל? מהן בקשות העומק וכיצד ניתן להיענות להן במרחב הטיפולי? איך להוביל תהליך? מה באמת מאפשר ריפוי? לכל אחת מהשאלות נתנו תשובות משמעותיות ואישיות. ובמיוחד למדתי להכיר את הייחודיות האישית שלי כמטפל ואיך לבטא אותה במרחב הטיפולי. זהו מסע עמוק, מלא בידע חווייתי, ואני ממליץ עליו בחום".

שני נצר
מלווה א.נשים והורים לחיים של בחירה צמיחה והתפתחות

"ללימודים אצל שי הגעתי די בטעות. אחת הטעויות היותר טובות שיצא לי לעשות בחיי. אני בכלל רציתי קורס להורים. להתחיל בקטן עם המשפחה הפרטית שלי. ואז פגשתי את שי וראיתי מורה מהסוג שחיפשתי: אחד שאין פער בין מי שהוא לבין מה שהוא מלמד, אדם שמסור באמת לתוכנית המקורית של האהבה. וכמו שבקורס אנחנו לומדים איך באמת להקשיב ולהיענות, לילדים ולהורים, כך שי באמת באמת מקשיב למה שכל אחד מאיתנו ממש צריך ומבקש, ונותן את עצמו בנדיבות מוחלטת, ומאפשר לנו להוציא מהכוח אל הפועל את האיכות הייחודית של כל אחד מאיתנו כמטפל. זה מעין קסם כזה, שבנוכחותו אני מיד מתייצבת על המקסימום של מי שאני באמת, בקלות ובאופנים שלא דמיינתי אפילו קודם.

הלימודים האלה בשבילי הם מסע של גילוי עצמי, הרפתקאה מטורפת שבה אני מגלה עוד ועוד את מה שיש לי לתת כבר עכשיו. בכל בוקר שלפני יום לימודים אני מתמלאת בעקצוצים של התרגשות וסקרנות ממה שעתיד להתגלות לי היום, איזה ידע חי ירקיד לי את התאים יפרק וירכיב מחדש את העצמות בגופי. זה עמוק, טרנספורמטיבי, מעשי ומגניב ברמות. האמת היא ש'ליווי הורים' זה שם כיסוי. תכלס שי מלמד אותנו לעוף, אבל אל תגלו".

חגי קירשבלום
מלווה הורים, מנחה מעגלי גברים לפי הגישה

"לפני שמונה שנים ראיתי קוסם עושה קסם ועוזר לאשה כואבת ומיואשת לאהוב את עצמה. באותו הרגע קיבלתי החלטה ללכת ללמוד אצל הקוסם, ומסלול חיי קיבל תפנית מפתיעה. במשך שנתיים למדתי ממנו, ואז במשך שנתיים נוספות לימדתי לצידו איך לעשות קסמים, איך להכניס אור למקומות חשוכים, איך להביא חמלה לאן שכל כך צריכים אותה ואיך לחבר מחדש את מה שהתפרק. היום אני עושה את זה בעצמי עם נשים, גברים ובני נוער, שעוברים איתי תהליכים אישיים של ריפוי או תהליכים בהקשר של הורות.

הלימודים אצל שי הם מסע דו-ממדי. המימד האחד הוא “המטפל שאני”, שבהקשרו למדתי מהכישרון והניסיון של שי. המימד השני הוא התעוררות של נקודות אור, שמזמן ויתרתי עליהן, והתחברות מחדש לעוצמה שבתוכי. תהליך שנתמך לאורך כל הדרך בקבלה ובאמונה של שי, ומהחלל המכיל והמאפשר שנוצר יחד עם שאר הלומדים והלומדות האדירים. ביחד, זאת היתה לידה מחדש של המטפל והאדם שאני היום".

ענת ברגר
MP Therapist

"לקרוא לשנתיים האלו ‘לימודים’ או ‘קורס’ זה יהיה ממש נכון, אבל גם לגמרי לא. זה נכון כי למדתי, בכל רגע, מקצה לקצה ובכמה שכבות שונות בו זמנית. למדתי לעומק את השפה המופלאה הזו של הורות כמעשה ניסים, למדתי נקודת הסתכלות רחבה על העולם התת קרקעי שמניע את כולנו, למדתי לתת מילים חדשות וטובות מאוד כדי להבין לעומק את הקשר העוצמתי בין הורים וילדים, למדתי את הבסיס עליו הגישה יושבת, ואת אינספור השלוחות אליה היא מתרחבת. למדתי איך לפענח את העולם שלי ושל האנשים שאני פוגשת, למדתי איך אפשר לשנות, איך אפשר להיות אחרת, ולמדתי איך להוביל ברכות אנשים אחרים אל האפשרות הזו. למדתי את התיאוריה ואת המעשה, את הרעיונות ואת התחושה. ובכל זאת, מה שהתרחש בשנתיים האלו היה עצום ומשנה חיים, לא פחות.וזה כבר הרבה יותר מלימודים או קורס.

במסירות אין קץ ובחוכמה רבה שי הוליך את כולנו אל תוך החדרים הנסתרים של הגישה, ואל תוך החדרים הנסתרים של הנפש שלנו. אלו היו שנתיים של השתתפות במחזה מרהיב ואני הייתי מרותקת אל מה שהתרחש בתוכי וסביבי. ניסיתי לספוג כמה שיותר מכל השפע שהוא הקורס המשובח הזה כשהתבוננתי פנימה אל עצמי ואל העשיה המקצועית שלי, כשהסתכלתי בהתרגשות על מה שמתחולל בנפשן ובחייהן של חברותי לקבוצה, וכשישבתי ואספתי פנימה את כל העושר ששי הביא איתו מתוך עשורים של נסיון ושל פיתוח הגישה.

על פני מאות שעות במשך ימים ארוכים לא היה אפילו רגע אחד מבוזבז. את כולם שתיתי בצמא, בכולם היה ערך עצום והיתה משמעות עמוקה, כולם היו הזמנה רחבת ידיים להעמקה ללא קצה וללמידה אינסופית. כל אותם ימים הפכו לקרקע פוריה בתוכי ויצרו את המטפלת והמורה שאני והשביחו את האישה והאמא שאני. וכך, שי, התכנים שהוא הגיש לנו, והאופן בו הוא לימד יצרו את התחושה שחיפשתי שנים רבות, כשסוף סוף מצאתי את הפתח דרכו יכולתי לגעת באופן חדש ומוחשי בנתינה שהיא הייעוד שלי, ויכולתי לעשות את זה בדיוק בדרך שגיששתי אחריה ולא מצאתי בכל תכניות הלימודים שחלפתי בתוכן לפני כן.

הקורס הזה הוא פלא, והוא מלמד איך להעביר את זה הלאה, וכששני אלו כרוכים זה בזה – הוא ההשקעה הכי טובה שהשקעתי לטובתי ולמען הסובבים אותי".

חנה אדמנית
עובדת סוציאלית ומטפלת בגישת "הורות כמעשה ניסים"

"למדתי אצל שי בקורס למטפלים, וזה מה שתמך באפשרות שתמיד חלמתי עליה - לטפל בקליניקה משלי. בשנה הכי קשה שלי כעובדת סוציאלית, קרו כמה דברים שהביאו אותי לרצון לחפש עבודה אחרת. רציתי לעבוד במקום שאוכל להביא בו לידי ביטוי את היכולות הטיפוליות שלי, וכשחיפשתי מקום כזה גיליתי שרק עם תואר שני אוכל להתקבל. במקביל, בחיפושיי אחרי גישת הורות שתואמת את האינטואיציה האימהית שלי, גיליתי את שי אור באינטרנט והשגתי את הספר "הורות כמעשה ניסים". מיד בהתחלה הרגשתי שיש כאן משהו חדש ויחד עם זאת ממש מוכר ושלי. הרגשתי גם, שמה ששי כותב ממש רלוונטי לחדר הטיפולים, ופתאום היתה לי דילמה: תואר שני בעבודה סוציאלית – או - לימודי מטפלים ומלווי הורים אצל שי. למעשה הדילמה היתה האם אני רוצה לעסוק בהצלה - או בריפוי. התשובה היתה די ברורה לי מהתחלה, אבל במהלך הלימודים עם שי, לקחתי בעלות עליה, והתמקמתי לי לאט לאט אבל בטוח כמטפלת-מרפאת.

היום, שנתיים אחרי סיום הלימודים, יש לי קליניקה שבה אני פוגשת אנשים והורים לתהליכי ריפוי וטיפול משמעותיים ביותר. יש זרימה טובה של מטופלים, שמבקשים עזרה ורוצים להתמסר לתהליך ריפוי עמוק ומשמח. אני מתפרנסת מזה בצורה משמעותית, וזה משמח אותי מאוד. בקליניקה שלי אני ממש יכולה להתרווח כמטפלת, להרגיש בבית ולהשתמש גם בכל מה שלמדתי בקורס - כלים, אנרגטיקה, תאוריה והוויה, וגם בכל הידע, היכולות והאיכויות שכבר התקיימו בי - ובזכות הלימודים אצל שי הסכמתי להכיר בהם. בעיניי, אלה לימודים שבהיקפם ובעומקם משתווים לדעתי (אם לא יותר) לתואר שני. אני ממליצה למי שמחפש.ת את השלב הבא שלהם בהתפתחות כמטפל.ת - להגיע וללמוד משי. זאת אחת המתנות הכי טובות ומשנות חיים שנתתי לעצמי".

גילה ישראל
מטפלת בגישת "הורות כמעשה ניסים"

"ללמוד להיות מלווה הורים אצל שי זה לא עוד לימודים, עוד קורס, עוד ידע. זה מסע. מסע עמוק לתוך הנפש והחוצה לעולם. שי יוצר מרחב מכיל ואוהב בקבוצה, כך שאנשים שמעולם לא הכרתי קודם נהיו כל כך אהובים ומשמעותיים בשבילי בזמן קצר. למדתי את המשמעות העמוקה של אהבה ושל נתינה כמו שמעולם לא הכרתי. ומה שמדהים הוא, ששי האמין בנו מהרגע הראשון, ובניגוד להרבה מקומות שלומדים בהם מקצוע ואז מתחילים לדשדש בעולם המקצועי, כאן מההתחלה כבר התחלנו לטפל וללמד. זהו חלק מתהליך הלמידה וזה כל כך משמעותי עבורי, כי בעבר היה לי מאוד קשה לפרוץ החוצה ולתת את מה שלמדתי, תמיד הרגשתי עוד לא מספיק טובה או לא מספיק מוכנה. ואני גם רואה תוצאות בשטח – אנשים שבאים אלי לטיפולים ולקבוצת הורים ממש רואים איך זה נוגע ומשנה להם דברים בחיים.

ב"הורות כמעשה ניסים" צוללים ישר לעומק, וככה קורים ניסים. לא נשארים רק ברמת הסיפורים שאדם מספר על עצמו. כמישהי שעברה הרבה טיפולים בחיים, זה אחד הטיפולים הכי אפקטיביים, עמוקים ומהירים שאני מכירה. ללכת לקורס זה לתת לעצמכם מתנה אדירה!".

רוצים לקרוא עוד על מהות תוכנית הלימודים, תוכנה ומרכיביה?
לחצו כאן

רוצים לקרוא עוד על צורת הלימודים, ימים ושעות וכל המידע הטכני?
לחצו כאן

מתעניינים בתוכנית ורוצים לדבר איתנו?
שלחו לנו פרטים ונשיב בהקדם

שם ושפ משפחה
כתובת אימייל
טלפון נייד

*הטקסטים בדף זה מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, ומכוונים כמובן לבנות ובני כל המגדרים.

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.