.

התכנית להכשרת תרפיסטים בגישת הורות כמעשה ניסים

בוגרי התכנית מספרים:

ענת אקסלרוד יוצרת גישת “להקשיב לעיניים”.

המפגש איתך שי, ועם ה’קורס מלווי הורים’ טלטל אצלי כל כך הרבה דברים, דברים שטוב שקיבלו טלטול.
כל מיני דברים שידעתי בתור מטפלת, כל הכלים שלמדתי עד אותו הרגע, הכל התהפך לי. והבנתי.
הבנתי שלהציל אנשים זה בלתי אפשרי, ושכדאי שאפסיק לנסות. ושההכלה והאהבה הם כוח הריפוי הגדול ביותר.
ולמדתי ממך שכדי להכיל אחרים, אני צריכה קודם להכיל את עצמי. ולמדתי להכיל ולאהוב את עצמי, ממש.
אני מוצאת את עצמי היום נמצאת עם מטופלים במקומות שפעם לא העזתי להתקרב אליהם. אני יכולה כבר לבוא עם כל הלב
ואני עוזרת להורים (עם קשיים של הילדים), וזה מדהים ומרגש, ממש לפני כמה דקות (בשיא הרצינות),
התקשרה אלי אמא שהתקשרה להודות לי על התהליך המשמעותי והמהיר שעשינו (איתה ועם בן-זוגה בהקשר של הקושי של הבן שלהם) וכל כך השפיע לטובה על כולם ובמיוחד על הילד.
בפרספקטיבה של כמה שנים אחרי הקורס, אני עדיין מתבוננת עליו ועליך בהודיה גדולה, על הדבר המדהים והחדש הזה שאתה מביא.
על הבשורה הזו, שחייבת לצאת אל העולם הגדול.

אורי אשכנזי - מטפל, מלווה הורים בגישת הורות כמעשה ניסים וילדים בשיטת שתי חרבות של לוחמי האור.

עברתי לא מעט תחנות במסע שלי כמטפל וכאדם. ללא ספק הלימוד אצל שי היה אחת התחנות המשמעותיות ביותר.
הקורס היה מסע חוויתי בו עברתי שינוי קודם כל ברמה האישית. למדתי להכיר את עצמי, למדתי לזהות את המקומות בתוכי שמבקשים ריפוי ולתת להם מענה. למדתי איזה תנאים אני צריך כמטופל על מנת לאפשר לעצמי ריפוי. מתוך זה ההבנה הטיפולית שלי הייתה הרבה יותר עמוקה מאשר ידע תיאורטי.
בקורס חקרנו באופן מעשי את השאלות הבסיסיות בטיפול: כיצד ליצור מרחב מכיל? מהן בקשות העומק וכיצד ניתן להיענות להן במרחב הטיפולי?כיצד להוביל תהליך? מה באמת מאפשר ריפוי? לכל אחת מהן נתנו תשובות משמעותיות ואישיות.
ובמיוחד למדתי להכיר את הייחודיות האישית שלי כמטפל וכיצד לבטא אותה במרחב הטיפולי.
שי מביא מתוך נסיונו הרב כמטפל ומתוך הגישה הייחודית שהוא פיתח.
מצפה לכם מסע עמוק, מלא בידע חוויתי ואני ממליץ עליו בחום.

שאנייה כהן בן חיים. מלווה ומטפלת ביחידים ובזוגות, מנחה קורסים, מפגשים וסדנאות בגישת תקשורת מקרבת. מנחה מסעות חיבור בטבע. 

שי אור היה המטפל הראשון שלי.
הגעתי אליו לפני 14.5 שנים אחרי תאונת הדרכים בה נהרגו בעלי ובני.
אני זוכרת שהוא שאל אותי במה אני רוצה ממנו עזרה ואמרתי שאני רוצה שלא יכאב כל כך. הוא הסתכל אלי במבט מלא חמלה אהבה ורוך ואמר לי "מצטער. בזה אני לא יכול לעזור... יש משהו אחר שאת מבקשת ממני?" מאז צללתי איתו למסע בו קיבלתי עזרה שלא ידעתי אף פעם שאפשר לקבל, בדרך להקשבה עמוקה יותר ויותר פנימה אלי, אל הפצעים, הכאבים והיופי. אל הדפוסים המכאיבים והדרכים בהן למדתי לפרום אותם ולהיות איתם. אל עוד ועוד התרחבות אל האהבה שבי, גם בתוך הקושי. גם כשיש כאב גדול. אל דרכים שבהן למדתי להיות איתי עם הכאב, וגם לבקש עזרה.
אני זוכרת איך נדהמתי בכל פעם מחדש מהיכולת שלו לזהות את שכבת העומק הכי נוגעת ולא צפויה מתוך כל דבר שהבאתי לשם. וכמה דמעות של חסד, שמחה, כאב, התרגשות והכרה בריפוי שמתרחש חוייתי שם...
אחרי שנה של טיפול, ביקשתי ללמוד את מה שעשה איתי שעזר לי והצטרפתי לקורס המטפלים של שי. שמחתי לתת לא/נשים את מה שעזר לי. מעולם לא פירסמתי את עצמי כמטפלת, ויחד עם זה אחרי שלמדתי אצלו התחילו להגיע אלי א/נשים שביקשו עזרה - ואני הסכמתי לתת - את מה שעזר לי ואת מה שנכון להם. 
הקורס היה תקופה של חסד, של עומק, של הכרות עם כל הקולות הסמויים בתוכי. את מה שעולה בי כשבאים לבקש ממני עזרה. את זו שמתגייסת כדי "להציל", את זו שבאה לתת ובעצם לוקחת. להכיר את כל הדמויות האלה, לראות את הכאב שמתוכו הן נוצרו, להביא אליו עיניים טובות וריפוי ואהבה. עד שמשהו חדש בי נגלה ואני יכולה לתת מתוך מקום שלא מופעל מפצעי עבר. 
יש בי הודיה עצומה לשי על כל מה שקיבלתי ממנו כמטופלת וכתלמידה. אני מתפללת שהמון א/נשים יבואו ללמוד ממנו את מה שאני קיבלתי ותהייה עוד עזרה מהסוג הזה בעולם. כי העולם צריך את זה עכשיו...

שני נצר - מלווה א.נשים והורים לחיים של בחירה צמיחה והתפתחות.

ללימודים אצל שי הגעתי די בטעות.
אחת הטעויות היותר טובות שיצא לי לעשות בחיי. אני בכלל רציתי קורס להורים. להתחיל בקטן. עם המשפחה הפרטית שלי. ואז פגשתי את שי וראיתי מורה מהסוג שחיפשתי.אחד שאין פער בין מי שהוא לבין מה שהוא מלמד
אדם שמסור באמת לתוכנית המקורית של האהבה.
וכמו שבקורס אנחנו לומדים איך באמת להקשיב ולהענות, לילדים,להורים, כך שי באמת באמת מקשיב למה שכל אחד מאיתנו ממש צריך ומבקש והוא נותן את עצמו בנדיבות מוחלטת ומאפשר לנו בכל דרך להוציא מהכח אל הפועל את האיכות הייחודית של כל אחד מאיתנו כמטפל.
זה מעין קסם כזה שבנוכחותו אני מיד מתייצבת על המקסימום של מי שאני באמת.בקלות. באופנים שלא דמיינתי אפילו קודם.
הלימודים האלה בשבילי הם מסע של גילוי עצמי.הרפתקאה מטורפת שבה אני מגלה עוד ועוד את מה שיש לי לתת כבר עכשיו.אותי.
אני כל בוקר לפני הלימודים מתמלאת בעיקצוצים של התרגשות וסקרנות ממה יתגלה לי היום. איזה ידע חי ירקיד לי את התאים יפרק וירכיב לי מחדש את העצמות. זה עמוק, טרנספורמטיבי, מעשי ומגניב ברמות.
האמת היא ש'ליווי הורים' זה שם כיסוי. תכלס שי מלמד אותנו לעוף. אבל אל תגלו.

נטלי אלקובי דרורי, מטפלת רגשית בגישת "הורות כמעשה ניסים" מלמדת את הגישה בארץ ובסין.

צריך להמציא מילה אחרת ל״קורס״. מילה שתוכל לשאת על אותותיה את כל העומקים שמתחוללים כאן במהלך השנתיים האלה. אז עד שתימצא כזאת אני פשוט ארחיב במילים. מדובר במסע טרנספורמטיבי משנה חיים במובן הכי פשוט של המילה. מה שנקרא - פשוטו כמשמעו.מסע שבמהלכו לא נותר תא יחיד בכל רובדי התודעה שלא נינגע. יש חלקים בתוכי שעברו שינויים מרחיקי לכת.
יש חלקים שרק מעיזים להרים את ראשם מידי פעם אחרי שנות גלות של תרדמה.לרגעים מבקשים אם רק אפשר להמשיך להתחבא,
ומהר מאוד מבינים שכבר אי אפשר...
יש חלקים שכבר לא יוכלו להסיט את המבט לאחור והם צועדים בדרך חדשה שנועדו לה מאז ומעולם... 
והשביל שנדמה היה שלעולם לא יגיע, הונח מולם בפשטות...
הדרך האישית שלי עברה תהפוכות. הדרך המקצועית שלי קיבלה צורה, וקו. קו חזק, איתן, כזה שבונה שורשים מהיסוד והוא הגיע כדי להישאר. קו שמתוכו היא התמלאה בבהירות, רהיטות, למידה והתרגשות להעניק ולחולל ריפוי. שי הוא מורה שבאמת קטנו המילים מלתאר אותו. 
הוא חכם בצורה פנומנלית, מדויק, חד, רהוט, נאמן לדרכו באופן מעורר השראה, אומן ריפוי כמו שמעולם לא פגשתי (ופגשתי..)
ויותר מהכל- הוא רואה.

חגי קירשבלום - מלווה הורים, מנחה מעגלי גברים לפי הגישה.

לפני שמונה שנים ראיתי קוסם עושה קסם ועוזר לאשה כואבת ומיואשת לאהוב את עצמה.
באותו הרגע קיבלתי החלטה ללכת ללמוד אצל הקוסם ומסלול חיי קיבל תפנית מפתיעה.
שנתיים למדתי ממנו ואז במשך שנתיים נוספות לימדתי לצידו איך לעשות קסמים, איך להכניס אור למקומות חשוכים, איך להביא חמלה לאן שכל כך צריכים אותה ואיך לחבר מחדש את מה שהתפרק.
היום אני עושה את זה בעצמי, עם נשים, גברים ובני נוער שעוברים איתי תהליכים של ריפוי אישיים או בהקשר של הורות.
הלימודים אצל שי הם מסע דו מימדי.
המימד האחד הוא “המטפל שאני” בו למדתי מהכישרון והניסיון של שי.
המימד השני – הוא התעוררות של נקודות אור שמזמן ויתרתי עליהן והתחברות מחדש לעצמה שבתוכי. תהליך שנתמך כל הדרך בקבלה ובאמונה של שי ומהחלל המכיל והמאפשר שנוצר יחד עם שאר הלומדים והלומדות האדירים. ביחד זאת היתה לידה מחדש של המטפל והאדם שאני היום
.

 ענת ברגר - mp Therapist

לקרוא לשנתיים האלו ‘לימודים’ או ‘קורס’ זה יהיה ממש נכון, אבל גם לגמרי לא. זה נכון כי למדתי, בכל רגע, מקצה לקצה ובכמה שכבות שונות בו זמנית. למדתי לעומק את השפה המופלאה הזו של הורות כמעשה ניסים, למדתי נקודת הסתכלות רחבה על העולם התת קרקעי שמניע את כולנו, למדתי לתת מילים חדשות וטובות מאוד כדי להבין לעומק את הקשר העוצמתי בין הורים וילדים, למדתי את הבסיס עליו הגישה יושבת, ואת אינספור השלוחות אליה היא מתרחבת. למדתי איך לפענח את העולם שלי ושל האנשים שאני פוגשת, למדתי איך אפשר לשנות, איך אפשר להיות אחרת, ולמדתי איך להוביל ברכות אנשים אחרים אל האפשרות הזו. למדתי את התיאוריה ואת המעשה, את הרעיונות ואת התחושה. ובכל זאת, מה שהתרחש בשנתיים האלו היה עצום ומשנה חיים, לא פחות.וזה כבר הרבה יותר מלימודים או קורס.
במסירות אין קץ ובחוכמה רבה שי הוליך את כולנו אל תוך החדרים הנסתרים של הגישה, ואל תוך החדרים הנסתרים של הנפש שלנו. אלו היו שנתיים של השתתפות במחזה מרהיב ואני הייתי מרותקת אל מה שהתרחש בתוכי וסביבי. ניסיתי לספוג כמה שיותר מכל השפע שהוא הקורס המשובח הזה כשהתבוננתי פנימה אל עצמי ואל העשיה המקצועית שלי, כשהסתכלתי בהתרגשות על מה שמתחולל בנפשן ובחייהן של חברותי לקבוצה, וכשישבתי ואספתי פנימה את כל העושר ששי הביא איתו מתוך עשורים של נסיון ושל פיתוח הגישה.
על פני מאות שעות במשך ימים ארוכים לא היה אפילו רגע אחד מבוזבז. את כולם שתיתי בצמא, בכולם היה ערך עצום והיתה משמעות עמוקה, כולם היו הזמנה רחבת ידיים להעמקה ללא קצה וללמידה אינסופית. כל אותם ימים הפכו לקרקע פוריה בתוכי ויצרו את המטפלת והמורה שאני והשביחו את האישה והאמא שאני. וכך, שי, התכנים שהוא הגיש לנו, והאופן בו הוא לימד יצרו את התחושה שחיפשתי שנים רבות, כשסוף סוף מצאתי את הפתח דרכו יכולתי לגעת באופן חדש ומוחשי בנתינה שהיא הייעוד שלי, ויכולתי לעשות את זה בדיוק בדרך שגיששתי אחריה ולא מצאתי בכל תכניות הלימודים שחלפתי בתוכן לפני כן.
הקורס הזה הוא פלא, והוא מלמד איך להעביר את זה הלאה, וכששני אלו כרוכים זה בזה – הוא ההשקעה הכי טובה שהשקעתי לטובתי ולמען הסובבים אותי.

עמיחי זלינקובסקי יוצר גישת "להקשיב ללב"

לפני כ 11 שנים השתתפתי בקורס של שי אור והקורס הזה היה עבורי באמת ובתמים משנה חיים. אומנם עברו הרבה שנים מאז, המשכתי מאז ללמוד מהמון מורים אחרים בארץ ובעולם, למדתי והוכשרתי בהמון גישות טיפול אחרות נפלאות ואף פיתחתי את הגישה הייחודית שלי שאותה אני מלמד בשנים האחרונות, אבל אני מרגיש שהקורס של שי היה אחד מאבני הדרך המשמעותיות ביותר במסע האישי שלי ואני מלא באינסוף הוקרת תודה, הערכה ואהבה גדולה לשי על המתנות המופלאות והחשובות כל כך שקיבלתי ממנו בקורס הזה. אני ממליץ בכל ליבי .

גילה ישראל - מטפלת בגישת "הורות כמעשה ניסים"

ללמוד להיות מלווה הורים אצל שי זה לא עוד לימודים, עוד קורס, עוד ידע
זה מסע. מסע עמוק לתוך הנפש והחוצה לעולם. שי יוצר מרחב מכיל ואוהב בקבוצה, כך שאנשים שמעולם לא הכרתי קודם נהיו כל כך אהובים ומשמעותיים בשבילי בזמן קצר. למדתי את המשמעות העמוקה של אהבה ושל נתינה כמו שמעולם לא הכרתי.
ומה שמדהים זה ששי האמין בנו מהרגע הראשון, ובניגוד להרבה מקומות שלומדים בהם מקצוע ואז מתחילים לדשדש בעולם המקצועי, פה התחלנו מהתחלה לטפל וללמד. זה חלק מהלמידה והנתינה שלנו בעולם. וזה כל כך משמעותי עבורי, שבעבר היה לי מאוד קשה לפרוץ החוצה ולתת את מה שלמדתי, כי תמיד הרגשתי עוד לא מספיק טובה או לא מספיק מוכנה. ואני גם רואה תוצאות בשטח – אנשים שבאים אלי לטיפולים ולקבוצת הורים מרוויחים מזה בטירוף. ממש רואים איך זה נוגע, משנה להם דברים בחיים.
בהורות כמעשה ניסים צוללים ישר לעומק וככה קורים ניסים. לא נשארים רק ברמת הסיפורים שאדם מספר על עצמו. כמישהי שעברה הרבה טיפולים בחיים, זה אחד הטיפולים הכי אפקטיבים, עמוקים ומהירים שאני מכירה. מהיר, הכוונה שלא מתעכבים על מה שלא צריך ושהשינויים בחיים מתחילים לקרות די מהר.
ללכת לקורס הזה זה לתת לעצמכם מתנה אדירה!

יריב הימן – מלווה צמיחה, מורה לקורס "אומנות המפגש המרפא"

למדתי עם שי בקורס המטפלים, וצפיתי בו כשהוא מלמד במספר קורסים נוספים כאסיסטנט.
שי הוא מורה נדיר שמלמד את מה שהוא חי בחייו, ויודע בליבו. 
לשי יש את הכישרון המופלא להכניס לתוך צורות ברורות והסברים בהירים דברים שיכולים להיראות מאוד מסובכים. הידע והניסיון הרב שלו בליווי צמיחת אנשים, ובליווי הורים, הכנות בה הוא חי את חייו ניכרים. כל מי שילמד איתו יקבל "מפה" ברורה והבנה עמוקה של מרחב הריפוי איתם יוכל לצאת לדרכו כמטפל בביטחה. שפת הריפוי אותה שי מלמד – שפת האנושיות והקירבה - ניכרת בחוויה של הלימוד איתו. 
הנוכחות הפשוטה והכנה שלו, המקום העמוק האנושי והאוהב ממנו הוא מלמד, מהווים השראה לנוכחות ושותפות עמוקה בתהליך הלימוד ולא מאפשרים לך להיות "צופה". בהשוואה למקומות אחרים בהם למדתי טיפול, הלימודים עם שי אתגרו אותי יותר לריפוי וצמיחה שלי בד בבד עם צמיחתי כמטפל. הם נתנו לי שפה ואפשרו לי להיזכר ולהתחייב על מה שתמיד היה טמון בליבי. השפה אותה שי לימד אותי שינתה את חיי והפכה לשפת הריפוי בה אני "מדבר" בקליניקה, אותה מלמד, ויותר מכל חי את חיי. 

ממליץ מעומק הלב לכל מי שפועם בליבו הרצון לתת את עצמו במרחב של ריפוי וליווי הורים להצטרף וללמוד משי, בעיני זו הזדמנות נדירה.

חנה אדמנית - עובדת סוציאלית ומטפלת בגישת הורות כמעשה ניסים בקליניקה פרטית.

למדתי אצל שי בקורס למטפלים וזה מה שאיפשר ותמך באפשרות הזאת שתמיד חלמתי עליה - לטפל בקליניקה משלי. 
בשנה הכי קשה שלי כעובדת סוציאלית, קרו כמה דברים שגרמו לי לרצות לעזוב.
את העבודה עצמה - טיפול במשפחות שחיות בעוני - מאוד אהבתי . אבל את החלקים הבירוקרטיים והמערכתיים פחות. הקשיים באותה שנה יחד עם החלקים הפחות נעימים ועם התנאים הבלתי אפשריים, הביאו אותי לרצון לחפש עובדה אחרת. 
רציתי לעבוד במקום שאוכל להביא בו לידי ביטוי את היכולות הטיפוליות שלי, כשחיפשתי מקום כזה, גיליתי שרק עם תואר שני אוכל להתקבל למקומות כאלה. אז כמובן שפניתי אל האוניברסיטה הקרובה ליום פתוח והתחלתי בתהליך הרשמה ללימודים.

במקביל, בחיפושי אחרי גישת הורות שתואמת את האינטואיציה האימהית שלי גיליתי את שי באינטרנט, השגתי את הספר הורות כמעשה ניסים, ומיד בהתחלה הרגשתי שיש כאן משהו חדש ויחד עם זה ממש מוכר ושלי. הרגשתי גם שמה ששי כותב ממש רלוונטי לחדר הטיפולים. פתאום היתה לי דילמה:

תואר שני בעבודה סוציאלית – או - לימודי מטפלים ומלווי הורים אצל שי.
בתור אמא ל 4 שגרה בשדרות לבחור להצטרף ללימודים אצל שי היתה בחירה קשה במיוחד שמשמעותה לנסוע כל שבועיים משדרות לפרדס חנה ושלוש פעמים בשנה להיפרד לחמישה ימים ארוכים רצופים מארבעת ילדיי.
אבל למעשה הדילמה היתה :
האם אני רוצה לעסוק בהצלה - או בריפוי?
התשובה היתה די ברורה לי מהתחלה, אבל במהלך הלימודים עם שי, לקחתי בעלות עליה, והתמקמתי לי לאט לאט אבל בטוח כמטפלת-מרפאת.
היום, שנתיים אחרי סיום הלימודים, יש לי קליניקה שבה אני פוגשת אנשים והורים לתהליכי ריפוי וטיפול משמעותיים ביותר. יש זרימה טובה של מטופלים, שמבקשים עזרה ורוצים להתמסר לתהליך ריפוי עמוק ומשמח. אני מתפרנסת מזה בצורה משמעותית, וזה משמח אותי מאוד. בקליניקה שלי אני ממש יכולה להתרווח כמטפלת, להרגיש בבית ולהשתמש גם בכל מה שלמדתי בקורס - כלים, אנרגטיקה, תאוריה, והוויה וגם בכל הידע, היכולות והאיכויות שכבר התקיימו בי ובזכות הלימודים אצל שי הסכמתי להכיר בהם. 
בעיני אלה לימודים שבהיקפם ובעומקם משתווים לדעתי (אם לא יותר) לתואר שני.
אני ממליצה למי שמחפש.ת את השלב הבא שלה בהתפתחות כמטפלת, להגיע וללמוד משי. 
זאת אחת המתנות הכי טובות ומשנות חיים שנתתי לעצמי.

נשמח לסייע ולענות על כל שאלה. אליה (במשרד) 058-4488556, orr@bidyuk.co.il

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.