הקורס "הקשבה עמוקה" - דף נחיתה יולי 2022
.

קורס דיגיטלי מעמיק לצפייה במחשב או בטלפון.

צעד אחר צעד, בעזרת שלל דוגמאות מעשיות,
מדגים
שי אור את המגוון הדרכים להתמודד עם קשיים בבית,
על פי גישת "
הורות כמעשה ניסים".

הקורס מציע גישה חדשה שמפלסת דרך אחרת, שלמה, מפורטת ומנומקת, למפגש עם קשיי ההורות. דרך שמלמדת אותנו לגשת לקשיים האלה באופן שונה מהמקובל, ולחולל ריפוי שנובע כל כולו מהקשבה עמוקה - לילדינו וגם לעצמנו.

בסרטון הקצר שלפניכם מספר שי אור עוד על הקורס, ועל השינוי שהוא עשוי לחולל בחיי המשפחה:

הקורס ניתן לצפייה מכל מכשיר, בכל מקום ובכל עת.
9 שעות של תוכן, 23 פרקים של ידע, שלא נמצאים בשום מקום אחר!

מחיר הקורס: 1200 ש"ח
(לפריסה עד 10 תשלומים ללא ריבית ניתן לפנות למשרד 058-4488556 )

מתנה לרוכשים - אחד מספריו של שי אור 'הורות כמעשה ניסים' או 'בלי גבולות'
לבחירתכם עם שליח עד הבית!

בשבילי זה מסע של גילוי | מעין ר.

"כשנתקלתי לראשונה במילים של שי הרגשתי שיש פה סופסוף מישהו שמדבר את הקשיים שלי ורואה אותי. חיפשתי מענה עמוק לקשיים בהורות שלי, לא שיטה טכנית אלא מסע של גילוי. אפילו שקראתי את הספר, הקורס נתן מענה לצורך שלי לשמוע את שי מדבר. זה העמיק את הידע שלי ונתן לי כוחות של חמלה והכלה בדיוק כשהייתי זקוקה להם".

כאמור, הקורס ניתן לצפייה מכל מכשיר, בכל מקום ובכל עת.

מחיר הקורס: 1200 ש"ח

(לפריסה עד 10 תשלומים ללא ריבית ניתן לפנות למשרד 058-4488556 )

מתנה לרוכשים - אחד מספריו של שי אור 'הורות כמעשה ניסים' או 'בלי גבולות'
לבחירתכם עם שליח עד הבית!

על שי אור

אבא לשלוש בנות (25, 20, 15), כותב, מלווה הורים, מנחה בקורסים וסדנאות ומרצה במסגרות שונות בארץ ובעולם על גישת הורות כמעשה ניסים, שאותה ייסד וממשיך לפתח כבר למעלה משני עשורים.

כתב את הספרים: 
הורות כמעשה ניסים (2013), שמביא את עיקרי הגישה ושהפך לרב מכר (עד היום הודפס ב-14 מהדורות ותורגם למספר שפות), ובלי גבולות (2017), שעוסק ביחסי הכוחות שבין הורים לילדיהם. 

מכשיר מטפלים לליווי הורים בגישת הורות כמעשה ניסים, במסגרת תוכנית ההכשרה הדו-שנתית לתרפיסטים שאותה פיתח ומוביל יחד עם צוות של מורים ומנחים.

לאורך עשרים וכמה השנים שבהן מלווה שי הורים בגישה, הוא זכה לחזות בניסים מתחוללים אצל אלפי משפחות, ולהגדיל את כמות האהבה בעולם באמצעות קרבה, אהבה ואנושיות פשוטה.

מה מיוחד בגישת 'הורות כמעשה ניסים'?

הגישה היא חדשנית ומהפכנית - היא מציעה הסתכלות חדשה ושונה על תפקיד ההורות ועל מהות הקשיים שילדינו מחוללים, והופכת אותם ממלכודות של הרס וחורבן לפתחים של צמיחה והתחזקות עבור הילדים וההורים כאחד

היא מחזירה את הטעם והחיות להורות. בגישה זו, ההקשבה לילדינו לא רק שלא מתנגשת עם התשוקה שלנו להתקדם ולהתפתח, אלא שהיא מעצימה אותנו ומגבירה את ההשפעה שלנו על החברה שבתוכה אנו חיים. 

יש לה פוטנציאל לשנות את העולם - ילדים שהוריהם מקשיבים להם ברוח הגישה צומחים להיות אנשים שמאמינים בעצמם וחשים ראויים לאהבה מעצם קיומם. הם אינם זקוקים למאבק ויחסי היררכיה כדי להגשים את עצמם. האנשים האלה הם העתיד של התרבות שלנו.

קריאה נוספת - העמקה:

מעשה ההורות הוא מורכב ומופלא כאחד. אבל בתרבות שלנו, הרבה פעמים ההורות נתפסת כעול או כאתגר מכביד שצריך לעמוד בו. מזהירים אותנו שתכף יגיע "גיל שנתיים הנורא". מרחמים עלינו כשילדינו מתקרבים לגיל ההתבגרות. אומרים לנו, כאילו בצחוק, "ילדים קטנים - צרות קטנות...". 

אז נכון שילדים בכל הגילים מחוללים קשיים. לפעמים זה ממש מייאש. ואנחנו, במאמצינו למצוא פתרונות, פונים החוצה בחיפוש אחרי טיפים ועצות, שיעזרו לנו לפתור את הקשיים ולהשיב את השקט על כנו. שם בחוץ יש, כמובן, אינסוף שיטות ודרכים "מבוססות מדעית" (או לא), שמראות לנו איך "לגדל ילדים מוצלחים" ואיך "לפתור" או "לנטרל" את הקשיים וההפרעות שילדינו מחוללים. אינסוף דרכים נכונות להפוך ל "הורים טובים".

אז איפה הבעיה?

הפרקטיקות של "עשה ואל תעשה" והשיטות שמציעות "טיפים לגידול ילדים" ומבקשות לפתור קשיים באמצעות יישום של רעיונות ותיאוריות - נידונו לכישלון. כי כל תיאוריה - גם אם נבדקה על אלפי ילדים - מפספסת את הילד המסוים, זה שנשכב על הרצפה במטבח מול ההורים המסוימים שלו, ברגע הספציפי שבו מתרחש הקושי. וזה כואב במיוחד, כשהילד המפוספס הוא הילד המסוים שלנו.

אלו שיטות שרואות בהורות "משימה", שמורכבת מרצף של פעולות, ושמטרתה לצלוח במינימום הפרעות את דרכם של הילדים אל "החיים עצמם". הן מפספסות את העובדה שהילדות היא זמן מיוחד שלא יחזור לעולם, ושההורות (שאני אוהב לקרוא לה "בית המלאכה שבו נבראת האנושות") היא הזדמנות לחוות עם ילדינו צורת אהבה פלאית ונדירה.

הדרך לחולל שינוי מיטיב, ואפילו ריפוי, בחיי המשפחה, היא להקשיב הקשבה אמיתית, עמוקה, לשיחה הסמויה שמתקיימת בכל הבתים בין ילדים לבין ההורים המסוימים שלהם. זאת שיחה שמתקיימת בשפה מיוחדת - "שפת הקשיים" - שפה שבה הילד הזה אומר לאמא הזאת, ברגע הזה, למה הוא זקוק כאן ועכשיו. הריפוי מתחולל כשאנחנו מקשיבים. 

וללימוד ההקשבה הזאת מוקדש הקורס.

עדיין לא בטוחים שהקורס מתאים לכם?
רוצים לקבל פרק לצפייה במתנה? 

 

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.